Ваше місто - ?

Виберіть місто:

Вінниця
Доставка і самовивіз
Дніпро
Доставка і самовивіз
Житомир
Доставка і самовивіз
Івано-Франківськ
Доставка і самовивіз
Київ
Доставка і самовивіз
Кропивницький
Доставка і самовивіз
Увесь список

044 222 777 0

Контакти

+38 044 222 777 0+38 080 033 060 0
Безкоштовно по Україні
zakaz@okwine.ua
Для замовлень і пропозицій

Графік роботи call-центру:

Будні:з 9:00 до 19:00
Вихідні:з 10:00 до 18:00
ua
ru
okwine logo

Виберіть місто:

Вінниця
Доставка і самовивіз
Дніпро
Доставка і самовивіз
Житомир
Доставка і самовивіз
Івано-Франківськ
Доставка і самовивіз
Київ
Доставка і самовивіз
Кропивницький
Доставка і самовивіз
Увесь список
Каталог товарів

044 222 777 0

Контакти

+38 044 222 777 0+38 080 033 060 0
Безкоштовно по Україні
zakaz@okwine.ua
Для замовлень і пропозицій

Графік роботи call-центру:

Будні:з 9:00 до 19:00
Вихідні:з 10:00 до 18:00
ua
ru
okwine logo
Вхід
Реєстрація

Фільтри

  Кріплене вино

   Звідки спирт у вині?

   Існує поширена помилка, що до будь-якого вина спирт додається штучно, але це не так. Він з'являється в напої в результаті бродіння, під час якого природний цукор, що міститься у виноградних ягодах, перетворюється на алкоголь, який дає вину певну міцність.

   Якщо цукор збродив, що називається «насухо», вино називають сухим. Його спиртовий вміст може доходити до 16%. Найчастіше цей показник знаходиться в межах 11-14,5%. Тільки в тому випадку, коли винороб хоче зробити вино з вищою міцністю, він «кріпить» його спиртом, додаючи його до сусла ще на стадії бродіння. Звідси й високий вміст алкоголю, що доходить часом до 20% і вище. Кріплене вино може бути як сухим, так і солодким.

   Відомі кріплені вина

   У світі існує досить багато кріплених вин, які виготовляють всюди. Найяскравішим в цій області є іспано-португальське тріо Херес-Портвейн-Мадера. Крім них, широка аудиторія більш-менш знайома з іспанською Малагою та італійською марсалою. Але вже про Кагор в нашій країні, напевно, знають усі. Кожне з цих кріплених вин виготовляється з певних сортів винограду, має свою історію і традиції виробництва. Однак, «кріпленність походження» вина у них одна на всіх.

   Кріплені вина з «Трикутника»

   Кріплене вино Херес, він же Sherry, виготовляють в трикутнику на півдні Іспанії. В Андалусії, є три невеликих міста: Херес-де-ла-Фронтера, Санлукар-де-Баррамеда і Ель-Пуерто-де Санта-Марія. Саме в умовному трикутнику між ними і виготовляються у величезній різноманітності знамениті хереси. На етикетках пляшках вказані позначки Fino, Oloroso, Mansanilla, Cream, Pedro Ximenez тощо. Все це - різні стилістики хересу. Основним сортом винограду для багатьох з них є білий Паломіно. Для деяких використовуються ще сорти Москатель і Педро Хіменес.

   Щоб не заплутатися і поступово розібратися в цьому асорті, спробуйте для початку сухий херес Fino і солодкуватий Medium Dry, а далі сомельє в OKwine з радістю зорієнтує Вас.

   Порто бувають різні
   Мабуть, найвідомішим кріплених вином є португальський Портвейн, він же Porto, вироблений в долині річки Дору, що на півночі Португалії. Всупереч походженню, порто сміливо можна назвати англійським національним напоєм – так вже сильно свого часу до нього пристрастилися аристократи Туманного Альбіону.

   Виготовляють портвейн з португальських червоних сортів винограду Туріга Насиональ, Тінта Роріш, Тінта бароко та ін. Крім червоних, існує ще трохи білих і зовсім вже мало рожевих портвейнів. Що стосується видів, найвідомішими кріпленими винами вважаються червоні порто Ruby, Tawny, LBV і, звичайно ж, Vintage, який випускається тільки в хороший рік врожаю. Велика частина портвейнів солодкі і лише деякі білі мають сухий смак.

   Острів сп'яніння в океані
   Острів Мадейра, розташований в Атлантичному океані, в 1000 км від узбережжя Португалії, подарував світові ще один кріплене вино – Мадера. Це п'янке кріплене вино, яке має глибокий бурштиновий колір, витримується в дубових бочках за високої температури в спеціальних приміщеннях. У давні часи практикувалася поступова витримка мадери в багатоповерхових складах, де під самим дахом температура повітря доходила до 45-50 градусів. З огляду на її високий потенціал до старіння, вік мадери може досягати десятків років! Якщо говорити про смак, то на полицях виномаркетів OKwine можна знайти як суху, так і солодку мадеру. Основними «мадерними» сортами винограду є Серсиаль, Мальвазія, Боал і Вердельо.

   Коли і навіщо купувати кріплені вина?
   Слід зазначити, що купити та спробувати портвейн варто хоча б заради того, щоб раз і назавжди переконатися: «Три сокири» ніякого відношення до цього великого напою не мають. Портвейни, хереси і мадери можуть стати прекрасним дигестивом після трапези, або аперитивом перед її початком.

   Купити кріплене вино в OKwine

   Веб-маркет OKwine пропонує купити кріплене вино і всі необхідні аксесуари онлайн. Наш асортимент регулярно поповнюється новими товарами, ціни на які порадують кожного покупця. Кріплені вина, придбані у веб-маркеті OKwine, допоможуть скрасити ваш вечір. Доставка кріпленого вина здійснюється в будь-яку точку України, в тому числі та по містах: Київ, Одеса, Дніпро, Харків, Вінниця, Львів.

   Якщо ви потребуєте додаткової інформації про обрані вина, телефонуйте нам і сомельє OKwine з радістю вас проконсультують.

    
   Читати повністю