044 222 777 0

Контакти

+38 044 222 777 0+38 080 033 060 0
Безкоштовно по Україні
zakaz@okwine.ua
Для замовлень і пропозицій

Графік роботи call-центру:

Будні:з 9:00 до 18:00
Вихідні:з 10:00 до 18:00

Виберіть місто:

Увесь список

Ваше місто - ?

uaru
Вхід або Реєстрація
okwine logo
Каталог товарів

Ваше місто - ?

okwine logo
Вхід або Реєстрація
uaru

Горілка

Фільтри
Цена

Горілка

Горілка – найпоширеніший міцний напій в Україні та країнах СНД, напій, без якого не обходиться жодне застілля, напій справжніх чоловіків, напій, який міцно увійшов до національної культури і став її частиною. Ми поговоримо про те, яку ж горілку варто купувати, яких видів вона буває, як правильно пити горілку і дізнаємося, як виробляють легендарний напій.

Історія створення горілки

За різними джерелами рецепт першої горілки належить то арабам, то італійським алхіміка, то і тим, і іншим одночасно. Але, в будь-якому випадку, горілку вважають споконвічно слов'янським напоєм. Домашнє виробництво горілки шляхом перегонки відоме дуже давно, а ось літописне підтвердження датоване лише 1147 роком, коли у В'ятці була відкрита перша винокурня. Тоді горілка мала безліч назв: хлібне вино, перевар, корчма, палаюче вино (звідти і пішла сучасна назва «Горiлка»), черкаське вино, гірке вино і т.д. З 15 століття царем Іваном Третім була встановлена ​​монополія на виробництво горілки, а Іван Грозний відкрив перший питний заклад, іменований «шинок». Народ настільки пристрастився до алкоголю, що державою було прийнято рішення про питні реформи, підвищення цін на горілку та встановлення максимальної добової дози на людину. Катерина Друга за часів свого правління встановила закон, згідно з яким винокуріння вважалося привілеєм тільки вищих верств суспільства, горілка була досить дорогим продуктом, тому що для її виробництва використовувалася тільки першокласна сировина, а напій мав високу якість. Зі зміною правителів змінювалися й правила дистиляції горілки: то вводився податок, то створювалася монополія, то заохочували дрібних виробників, то їх карали. На початку 19 століття горілку вперше представили французькій еліті, де напій був високо оцінений. А на своїй батьківщині тоді вживання горілки мало сумні наслідки: пияцтво, отруєння неякісним продуктом, відсутність будь-якої тари, крім відер, які служили мірної ємністю під час продажу горілки. Тому державою було вжито заходів, впровадження яких покликане подолати алкоголізм. Так група вчених, серед яких був Менделєєв, якого вважають «батьком» сучасної горілки, розробила ряд пропозицій, суть яких полягала в ліквідації домашніх дистилятів, підвищенню якості горілки, навчання народу культурі пиття і мінімізації шкоди здоров'ю від вживання горілки. Менделєєв розробив ідеальну пропорцію змішування горілки і води, якою користуються донині, що ґрунтується на змішуванні компонентів не за об’ємом, а за вагою. Так, наприклад, літр сорокаградусної горілки має вагу 953 грами. З 50-х по 70-і роки горілка отримала популярність в Європі, вдалося створити першу автоматизовану лінію і впровадити технологію фільтрації напою.

Технологія виробництва горілки

Хороша якісна горілка має сім обов'язкових етапів виробництва, тому ціна на горілку не може бути надто низькою, навпаки, занадто дешева горілка повинна насторожити покупця. Отже, розберемося, як робиться горілка.

Спочатку виробнику необхідно підготувати один з двох основних компонентів - воду. Будь-яка вода потребує фільтрації та очищення від домішок. На заводах встановлено обладнання, коригуючий склад води і рятує її від непотрібних домішок і солей. Потрібно відзначити, що кип'ячена або дистильована вода не годиться для застосування, так як через це втрачається м'якість і легкість, яка так цінується в горілці.

На другому етапі виробник визначається з вибором спирту: «вища очистка», «екстра» або «люкс». Ці спирти виготовляються на спеціальних заводах, кожен з видів має суворі норми. Але є підприємства, які самотужки займаються виробництвом спирту, в цьому випадку основним компонентом для виробництва є пшениця, також може додаватися ячмінь, кукурудза, горох та ін. домішки.

Після цього етапу слід змішати в заданих пропорціях спирт і воду в закритих ємностях. Для горілки з домішками додають додаткові інгредієнти відповідно до рецептури. Прикладами такої горілки є Фінляндія журавлина, Фінляндія чорна смородина, Фінляндія лайм, Грей Гус апельсин та інші.

Змішаний напій проходить фільтрацію кварцовим піском та активованим вугіллям. Саме після цих етапів горілка набуває своїх органолептичних властивостей та кришталевої чистоти.

Майже готовий продукт залишають «відпочивати» не менше ніж на два дні, але багато хто стверджує, що оптимальним строком є ​​тиждень, після чого на автоматизованих лініях під строгим контролем здійснюють розлив напою в пляшки.

Не варто забувати, що це шаблон виготовлення горілки, але у кожного виробника є свої секрети, завдяки яким кожна горілка буде відрізнятися від своїх побратимів.

Яка буває горілка, або яку горілку купити?

Якість, а відповідно і ціна, яка залежить від кількості використовуваного спирту. Так можна умовно розділити горілку на чотири групи.

До першої групи належить горілка економ класу, її можна ідентифікувати за примітивним дизайном етикетки, нехитрою формою пляшки і, звичайно ж, за низькою ціною. Цю горілку можна купити дешево і повсюдно, в Україні вона продається в кожній торговій точці. Спирт проходить не тривале очищення від сивушних масел і домішок, тому і якість цієї горілки сумнівна. Також слід остерігатися підробки такої горілки. У підсумку можна сказати, що крім низької ціни плюси в такому напої відсутні.

Середній ціновий сегмент передбачає використання спиртів екстра, які відрізняються середньою якістю. Кожен виробник цього сегмента намагається виділитися, придумуючи оригінальний дизайн упаковки і використовуючи авторські технології виробництва.

Преміальний сегмент, до якого належить «Перша Гiльдiя», «Ведмежий лог», «Дика качка», «Рада» та інші, маюсь в складі спирти люкс, які неодноразово фільтрують. Особлива фільтрація застосовується також до використовуваної води. Пляшка часто має оригінальну форму, етикетка виконана якісно, ​​підтверджуючи якісний вміст.

Ну і, нарешті, суперпреміальний сегмент, до якого відносяться такі бренди як «Грей Гус», «Фінляндія», «Абсолют», «Смірнофф», «Стерлінг», «Мулин», а також український бренд «Старицький Левицький». Якщо ви хочете купити хорошу горілку в Києві, Одесі, Харкові, Вінниці,Львові, Дніпрі та всій Україні - зверніть увагу на ці бренди. Тут уже не допускається використання жодних інших спиртів, крім Люксу й Альфа, у багатьох випадках використовується вода з унікальних джерел або напій піддавався особливій ​​фільтрації. Ці бренди впізнавані, ви легко знайдете їх на полицях, але ціна на горілку в Києві та Україні такого класу буде вище середнього.

Перед тим купівлею горілки потрібно задати собі питання: чи готові ви ризикувати своїм здоров'ям через бажання заощадити або все ж варто купити хорошу горілку і не турбуватися про наслідки?

Як купити горілку вигідно?

Вище ми з вами визначилися з тим, що найбезпечніше віддавати перевагу преміальному і суперпреміальному сегменту горілки, які відрізняються високою якістю та не несуть небезпеки. Зараз ми визначимося, як же купити горілку в Україні: Києві, Одесі, Харкові, Львові, Вінниці та Дніпрі недорого і вигідно.

Перш за все треба визначитися з вибором магазину. Купуйте горілку у великих магазинах або спеціалізованих виномаркетах. Так ви можете уберегти себе від покупки підробки.

Можна купити горілку в інтернет-магазині, такий спосіб ще більш зручний, тому що не потрібно навіть виходити з дому, і, найчастіше, вдається купити горілку в інтернет-магазині вигідно. Але варто звертати увагу на місце походження такої горілки, тому що не всі магазини сумлінно ставляться до якості товару, що продається. Для того, щоб купити якісну горілку в інтернет-магазині потрібно поцікавитися місцем виробництва та справжністю напою, наявністю акцизних марок, сертифікатами якості і, звичайно ж, запросити фіскальний чек. Купити горілку з доставкою в Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові та по всій території України, не сумніваючись в її оригінальності, ви можете в інтернет-виномаркеті OKwine. У нас зібрані лише кращі бренди за доступними цінами, ми є ідеальними платниками податків, надаємо прекрасний сервіс і грамотну консультацію. Не ризикуйте своїм здоров'ям, купуйте алкоголь в Києві з доставкою додому за вигідною ціною в OKwine і на сайті OKwine.ua.

Читати повністю