Ваше місто - ?
Виберіть місто:
044 222 777 0
Контакти
Графік роботи call-центру:
Виберіть місто:
044 222 777 0
Контакти
Графік роботи call-центру:
Контакти
Графік роботи call-центру:
Шампанське – напій аристократів, який подають в особливих випадках та що є невід’ємною частиною всіх світських заходів. Шампанським має право називатися ігристе вино, виготовлене у французькій провінції Шампань, інші «газовані» вина, вироблені за межами даної території, можуть називатися ігристими, але не шампанським. Зануримося глибше в історію створення та метод виробництва найбільш витонченого і елегантного напою у світі.
У 13 столітті в період зародження виноробства, винороби провінції Шампань надавали перевагу виробництву червоних вин, які відрізнялися легкістю, елегантністю, мали ніжний аромат. Але все б було добре, якби ці вина не мали тенденції до повторного збродження, що призводило до вибуху бочок. Не допомагав зупинити процес вторинного бродіння розлив вина в пляшки: тонке скло тодішніх пляшок не витримувало тиску вуглекислого газу і розліталося на шматки. Такий неконтрольований процес міг зіпсувати до 90% всього вина, а все це відбувалося через нестабільність клімату, за якого під час сильних холодів бродіння припинялося, а потепління стимулювало повторний процес не до кінця перебродившего цукру.
Сімнадцяте століття стає переломним в історії шампанського, коли чернець П'єр Періньон, метою якого було позбутися ненависних бульбашок у вині, створив напій, який дуже схожий на сучасне шампанське. Дому Періньон належать праці з вивчення купажування і бродіння вин, він же першим створив біле вино з темного сорту винограду і, нарешті, саме йому належить ідея розливати шампанське в пляшки з міцного товстого скла і обмотувати пробки дротом, щоб уникнути вибуху. П'єр удосконалив рецепт і тримав його у найсуворішій таємниці. Про всі тонкощі напою, який отримав назву «шампанське», стало відомо тільки після смерті Періньона з книги, записи в яку вів монах з монастиря Дому. Відтоді виробників шампанського стало набагато більше, купити шампанське тепер не становило жодних проблем, єдине, що могло зупинити – ціна шампанського, яка була досить високою, оскільки напій виробляли з кращого винограду привілейованих сортів. Існував комітет, який контролював сумлінність виробників і стежив за якістю виробленого напою, що блискавично підкорив всю Європу і досі є фаворитом представників вищих станів.
Виробництво шампанського – трудомісткий і досить тривалий процес, що обумовлює досить високу ціну на шампанське. Отже, зібраний виключно вручну трохи раніше терміну виноград протягом чотирьох годин після збору пресують, отримуючи з нього сік з низьким вмістом цукру і високою кислотністю. Ручне складання необхідне для того, щоб запобігти потраплянню пошкоджених ягід, які можуть пофарбувати сік в небажано темний колір. Кожен сорт винограду вичавлюється окремо під м'яким і швидким пресом, щоб мінімізувати час контакту соку зі шкіркою. Витримка відбувається тричі, в ході кожного етапу отримують три різновиди сусла: після першого етапу на світ з'являється кюве – сусло найвищої якості, первинне сусло трохи поступається кюве в якості, а вторинне сусло після третього етапу взагалі рідко потрапляє в майбутній напій. Кожне сусло поміщають в металеві резервуари або дерев'яні бочки, де проходить бродіння, в результаті якого отримують базове вино, яке не відрізняється видатним смаком. Тепер починається процес купажування, під час якого вина різних років урожаю з різних виноградників з'єднують воєдино. Перед майстром-купажистом стоїть складне завдання: йому потрібно змішати до п'ятдесяти різних вин, щоб споживач міг купити шампанське своєї улюбленої марки і відчути неперевершений смак, властивий цьому напою.
Готовий купаж розливають в міцні пляшки з товстого скла, і за допомогою дріжджів і цукру запускають процес вторинного бродіння. Пляшки щільно закривають, щоб уникнути вибуху і залишають в льохах. Після того як процес завершився, дріжджі випадають у вигляді осаду, який необхідно видалити. Пляшку поступово обертають і направляють шийкою вниз, щоб весь осад зібрався на пробці. Такий процес називається ремюаж і на деяких виноробнях навіть здійснюється вручну, але більшість підприємств автоматизували його, тому обертання пляшок виконується машинами. І тепер настає найтриваліший процес – витримка на осаді, тривалістю від двох до шести років. По закінченню терміну витримки перед виробником стоїть завдання позбавлення від осаду. Це найцікавіший процес: горлечко пляшки, що знаходиться у вертикальному положенні, заморожують, після чого лід видаляють, а в пляшці залишається найчистіше прозоре шампанське. Раніше процес видалення проводився вручну, без технології заморозки, тому втрати шампанського були досить великі. Першими спробами автоматизувати цей процес прославилася вдова Кліко, але її метод відрізнявся від сучасного. У майже готове шампанське без осаду додають вино, коньяк і цукровий сироп, саме від нього і залежить тип майбутнього напою, закривають новою пробкою і закріплюють дротом.
Щоб визначитися з вибором шампанського, необхідно розібратися в його різновидах.
Усе шампанське можна поділити на дві категорії: вінтажне або мілезимне шампанське і не вінтажне шампанське. Вінтажне шампанське випускається два-три рази на десятиліття і виготовляється з урожаю одного певного року. Мілезимними напоями славляться Будинки Дом Періньон, Луї Родерер Крістал, Вдова Клюко, купити які Ви можете в веб-маркеті OKwine. У не вінтажному шампанському передбачається змішання вин останніх двох-трьох років врожаю, це такі марки як Моет, Тетенже, Філіппона, Драпьє.
Залежно від кількості цукру для шампанського існує наступна класифікація
Також слід навчитися розуміти деякі позначення, які Ви можете побачити на етикетці шампанського, так, наприклад, напис «Cuvees de prestige» свідчить про те, що перед Вами найкращий представник шампанського. Виноград для цього престижного напою вирощують виключно на виноградниках Гранд Крю, а витримка часто триває довше регламентованого терміну.
Також нерідко можна побачити написи «Blanc de blancs» і «Blank de noirs». У першому випадку цей напис свідчить про те, що напій на 100% зроблений з білого сорту шардоне, у другому випадку – з темних сортів піно нуар і піно меньє і дослівно перекладається як «білий з чорного». Шампанське Розі виходить шляхом змішування червоного і білого вина.
У мережі виномаркетів OKwine представлений широкий асортимент шампанського, вин, коньяків, віскі, рому, джину, текіли та інших алкогольних напоїв за хорошими цінами. Тому купити шампанське в Києві не складе труднощів. Звертаємо Вашу увагу, що ми працюємо виключно із сертифікованим офіційним алкоголем! Кожна покупка буде неодмінно супроводжуватися чеком, кожен товар має сертифікат якості, що гарантує його справжність. Будьте уважні та не купуйте алкоголь у сумнівних продавців, не ризикуйте своїм здоров'ям і грошима. Купити шампанське в Києві з доставкою додому можна в кілька кліків на сайті okwine.ua, де швидко і зручно можна вибрати напої згідно з Вашими побажаннями та бюджетом. Ми доставимо Ваше замовлення в найближчі терміни або в будь-який зручний для Вас час, а також відправимо алкоголь в будь-яке місто, якщо Ви знаходитесь не в Києві.
У нас Ви можете купити шампанське не дорого, оскільки в нашому магазині постійно діють різні акції та спеціальні пропозиції, тому з ОКвайн Ваша покупка буде вигідною. Ми з радістю Вас проконсультуємо, підберемо необхідні напої, у нас Ви можете придбати алкоголь недорого на корпоратив або інший захід, будь-які Ваші побажання ми реалізуємо з легкістю! Дякуємо, що обираєте нас. З повагою, OKwine.